13
Лип

Як вибрати матрац

Матрац або диван-ліжко?

Матрац – це конструкція, створена для надання тілу адекватної підтримки в лежачому положенні. Правильно підібраний матрац забезпечує комфортний, здоровий і безпечний сон. Навіть найкращий диван або диван-ліжко нам цього не забезпечать, адже ці меблі, як правило, тверді, призначені для використання в сидячому положенні або для випадкового сну. На жаль, особливо користувачі менших квартир часто стикаються з дилемою, коли планують придбати ліжко. Важко знайти ідеальне просторове та функціональне рішення, але варто приділити більше уваги цьому, оскільки правильна підтримка тіла під час сну – це інвестиція у здоров’я. З цих причин ми рекомендуємо, коли це можливо, вибирати матрац з урахуванням індивідуальних потреб, особливо в дитячих спальнях.

Чому вибір правильного матраца важливий?

Звичайна людина спить близько 8 годин на день, а це означає, що в середньому ми проводимо 1/3 свого життя в ліжку. Під час сну організм відновлюється, м’язи розслабляються, а нерви заспокоюються. Це основний спосіб розслабитися після важкого робочого дня, і саме тому вкрай важливо правильно вибрати матрац. Правильно підібрана модель не тільки забезпечить нам регенерацію сил, але і забезпечить здоровий стан хребта на довгі роки. Згадаймо, що матрац – це не лише елемент обладнання, від нього залежить наше здоров’я.

Твердий чи м’який? Факти та міфи.

Найголовніше завдання, яке повинен виконати матрац, – це належна підтримка хребта, саме тому його слід адаптувати насамперед до росту та ваги тіла. Думка про те, що матрац повинен бути максимально жорстким, досить поширена. Цей погляд походить з часів, коли використовувались прості пружини бонелі, морська трава та кокосове волокно, а твердість була синонімом міцності та якості. Правда полягає в тому, що саме вага людини визначає жорсткість, і якщо ми оберемо занадто тверду модель, ми будемо втомлюватися. Добре підібраний матрац не є ні занадто твердим, ні занадто м’яким, але має прекрасно адаптуватися до природних вигинів хребта. Треба пам’ятати, що обрана модель повинна бути як мінімум на 20 см довша, ніж людина, яка буде спати на ній. У кожної людини різна структура тіла, тому для легкої людини – більш м’яким, для важкої – більш твердий. Часто можна зустріти розмежування твердості до 80 кг і вище (Н2 і Н3), припускаючи висоту 150 – 170 см. Тому може виявитися, що низька людина з більш важким тіло, вагою менше 80 кг, повинна спати на матраці H3 і навпаки, високий стрункий чоловік вагою 90 кг на матраці Н2.

Висновки: матрац повинен бути індивідуально підібраний до складу тіла, щоб він належним чином підтримував хребет і передбачав природні викривлення у кожному положенні.

Окрім складу тіла, наступним визначальним фактором для вибору твердості матраца має бути положення, яке ми зазвичай займаємо під час сну. Якщо ви спите на боці, вам потрібен матрац, який гнучко налаштовується під ваше тіло і дозволяє виступаючим частинам, тобто плечам і стегнам, тонути, а хребту брати пряму лінію. Коли ми лежимо на спині або на животі, маса тіла розподіляється більш рівномірно. Вибираючи матрац, ми повинні звернути увагу на те, чи хребет навколо стегна не надто згинається чи занадто сильно прилипає до матраца. У цьому випадку давайте виберемо трохи складніші моделі. Якщо ви часто змінюєте положення під час сну, радимо моделям, які активно коригують зміни.
Людям, які страждають різними типами проблем зі спиною, перед покупкою матраца слід проконсультуватися з ортопедом, який визначить, наскільки тверду використовувати модель. Правильно підібраний матрац полегшить дискомфорт, а головне, не вплине на загострення дефектів постави.

Останній аспект стосується індивідуальних уподобань. Повинен бути баланс між звичкою і тим, що буде доречно для хребта. Людям з алергією слід також враховувати властивості шкіри та здоров’я органів дихання та вибирати матраци, що відповідають їх конкретним потребам.

Зони твердості чи ні?

Розвиток технології та бажання будувати краще налагодженні матраци призвели до введення виробів з різними зонами твердості. Це ставить нас перед дилемою щодо того, скільки зон повинен мати матрац. Матраци поділяються на 1-, 3-, 5- і 7-зонні. Ці зони були розділені для того, щоб забезпечити адекватну підтримку голови, шиї та плечей, попереку, стегон, литок та стоп. Слід пам’ятати, що зони твердості розраховані на середній зріст і за припущенням, що ми не змінюємо своє положення занадто часто під час сну. Інакше їх значення буде досить другорядне.

Латекс, пружина або піна?

Люди на етапі придбання матраца часто не усвідомлюють, наскільки величезний у них вибір. Першим критерієм у цьому рішенні має стати наповнення матраца. Наповнення – це те, що знаходиться всередині, і його тип впливає на комфорт сну, відпочинку та здоров’я. Наповнення повинно забезпечувати хребту адекватну підтримку та позиціонування. Кожен тип матраца має різні властивості, які ми коротко спробуємо описати:

Роздільний пружинний блок – Матраци, виготовлені на основі окремих пружин, які з’єднані між собою не дротом, а з тонкої тканинної сумки. Це рішення дає безліч гнучких опор для хребта і прекрасно адаптується до форми тіла. Чим більше пружин у даній моделі, тим більше точок опори, і тим краще комфорт сну. Завдяки тому, що кожна пружина працює окремо, матрац стає дуже тихим. Пружини вишиковуються лінійно і згинаються пропорційно в міру збільшення навантаження. Сідаючи на таку модель, ви заглибитеся в неї, важче буде обернутися, однак, коли ви ляжете на неї, вона дуже добре адаптується до форми вашого тіла.

Латексні матраци – Латексна піна виходить при поєднанні синтетичного латексу з натуральним молоком гумового дерева. Латекс характеризується високою міцністю і точковою еластичністю, прекрасно пристосовується до форм тіла і гарантує високий комфорт і гігієну сну. Завдяки отворовій системі внутрішня частина матраца проходить безперервний процес вентиляції, а також має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Такі типи матраців особливо рекомендуються страждаючим алергією.

Матраци з піни – у цій групі ми можемо знайти матраци з неускладненою структурою, тобто з пінополіуретану, а також технічні досягнення останніх часів (високоеластичні, термопружні). Термопружна піна (VISCO) збільшує свою гнучкість у міру підвищення температури. Приймаючи тепло, він пристосовується до форми тіла і забезпечує правильне розташування по всій поверхні. Після деформації піна повільно повертається у вихідне положення. У порівнянні зі звичайною пінополіуретаном, високоеластична піна характеризується більшою гнучкістю, що значно підвищує комфортність використання та продовжує термін експлуатації матраца.

Два чи один?

Вибираючи матрац для подружньої спальні, ми стикаємося з дилемою вибору одного з двох рішень. Ми можемо вибрати два матраци, кожен з яких адаптований до індивідуальних потреб, або один універсальний. Слід пам’ятати, що при виборі першого варіанту матраців з’явиться зона меншої твердості, що ускладнює його використання, тому, якщо ми все-таки хочемо цього рішення, зверніть увагу, щоб обидва матраци мали однакову висоту та спосіб шиття чохла. Ми рекомендуємо два матраци для людей зі значно різними розмірами і, безумовно, різними уподобаннями. В іншому випадку краще буде вибрати гнучкий матрац, який буде працювати з різним складом тіла. Використовуючи один матрац, не бійтеся без відчуття руху іншої людини, але в даний час використовувані технології побудови гнучких матраців чудово ізолюють їх.

Дорогий чи дешевий?

Безперечно, на ціну матраца безпосередньо впливає сировина та компоненти, з яких він виготовлений. Неможливо приховати, що у міру зростання ціни також збільшується якість матраца, і якщо ми хочемо придбати той, який буде служити нам тривалий час, варто інвестувати в більш дорогу модель. Матраци високого класу виготовлені з якісних матеріалів, а тому більш міцні, стійкі до тиску і гарантують стабільнішу підтримку хребта. Більш дешевий матрац швидше деформується під впливом його використання, а неправильно підібраний навантажить хребет і не дозволить йому розслабитися. У спальні ми звикли змінювати штори, постільну білизну, рідко звертаючи увагу на стан матраца. І хоча це обладнання для спальні, яке не видно, вм’ятини та деформації можуть спричинити різні недуги. Матрац високого класу захищає нас від подібного роду ситуацій. Ми платимо за якість і довговічність, тому матраци, виготовлені з міцних природних матеріалів (тобто латексу), коштують дорожче, ніж матраци, виготовлені з синтетичних і менш міцних матеріалів (тобто пінополіуретану). З цієї причини, плануючи бюджет, варто придбати найкращу модель, яку ми можемо собі дозволити. Краще не заощаджувати зайві гроші та придбати матрац, який прослужить довгі роки, а не економити.

Гігієна чи зима-літо?

Вибір покриття – дуже важливий елемент всього матраца. Покриття не тільки захищає від механічних пошкоджень, але також може збагатити матрац додатковими властивостями.Якісне покриття міцне і забезпечує хорошу вентиляцію та гігієну. Покриття з літньою та зимовою сторонами стьобані шерстю, яка може спричинити усадку або розтягнення під впливом температури. Тому покриття з цим вмістом не дуже гігієнічне і не підходить для людей, які страждають на алергію. З оздоровчих та функціональних причин краще вкладати кошти в покриття, яке можна в будь-який час зняти, очистити та навіть замінити. Моделі вищого класу мають “дихаючу” структуру, побудовану з міцних синтетичних і натуральних волокон.

Кокос чи морська трава?

Поширена думка про дивовижні ефекти природних волокон кокосового горіха та морської трави. Мало хто знає, що для того, щоб використовувати їх для побудови матраца, вони просочені хімічними речовинами, що запобігають гниттю. Їх завдання – затвердіння матраца. Кокос іноді плутають з морською травою, яка втрачає свої властивості набагато швидше і висихає, оскільки природним середовищем є океан.

Стелаж чи ні?

Вибір правильної стійки не є незначним. Це дуже недооцінена складова ліжка. Правильно підібрагий зможе полегшати вентиляцію матраца, впливає на його міцність і твердість, покращує якість сну. На ринку можна знайти ліжка з встановленими рамами. На жаль, більшість таких рамок оснащені сосновими планками або фанерними дошками. Якщо ми вибираємо таке рішення, ми повинні усвідомлювати, що таким чином ми значно скорочуємо термін служби матраца. Щоб правильно вибрати рамку, потрібно знати, який матрац ви хочете придбати. Для всіх еластичних матраців рекомендується використовувати гнучкі рамки (пружинні, латексні, термо та високоеластичні). Тільки жорсткі матраци з кокосовими прокладками та пружиною діаметром 5,5 см можуть лежати на рамах, де відстань між планками становить до 8 см. Інші моделі можуть підтримуватися рамами з щільністю планки 3-4 см.

Вибір матраца – справа індивідуальна, і в нашому рішенні ми не повинні керуватися думкою друзів. Перш за все, потрібно врахувати своє тіло та власні очікування та вподобання. Матрац, який підходить іншим, не обов’язково забезпечить добрий сон для вас.

Моделі матраців можна подивитися у нас на сайті.