01
Лют

6 способів розставити меблі по правилам інтер’єрної композиції

Що являє собою композиція в інтер’єрі і навіщо вона потрібна? Вивчаємо інтер’єрну грамоту на шести прикладах

Чи достатньо просто купити гарні меблі, щоб отримати гармонійний інтер’єр? Ледве! Як розставити меблі в кімнаті? Якщо навмання, ви отримаєте лише нескладний набір предметів. Адже як і фарби на картині або ноти в мелодії, предмети меблів в інтер’єрі повинні бути пов’язані між собою.

Автор: Зуева Анна – Больше фото дизайна интерьеров: детские
 1. Симметрия
  Первый, главный и, на первый взгляд, самый простой прием. Любим он тем, что очень естественен. Ведь в природе многое симметрично – взять хотя бы самого человека. Так что такой интерьер производит впечатление комфортного, уравновешенного и гармоничного.

Проще всего симметрии парным комплектом мебели, но это не обязательно. Можно также работать с предметами схожих форм или рацветок.

От: Special-style – Находите новые интерьерные решения: гардеробные

Симметрия може бути не лише парною розстановкою в меблях, але і в архітектурних особливостях приміщення: наприклад, у розміщенні окон і дверей.

От: LANDIK INTERIOR DESIGN – Находите оригинальные фото дизайна интерьеров: прихожие

У симетричному інтер’єрі предмети знаходяться на одній відстані щодо обраної осі. Інакше кажучи, дві половинки кімнати дзеркально відображають один одного. Ідея з фото: домогтися симетрії за допомогою відображення в дзеркалі.

 1. Асиметрія
  Повна протилежність симетрії – асиметрія. Тут теж є центральна вісь – якийсь візуальний центр композиції – ось тільки по обидва боки від неї слід розмістити не схожі предмети на однаковій відстані, а різні предмети, але однаково значущі в інтер’єрі і в рівній мірі привертають погляд. Навіть будучи дуже несхожими, вони створять композиційний баланс.

Автор: liturinsky&leost – Больше дизайнерских идей: гостиные комнаты

Вважається, що на відміну від симетричного інтер’єру, асиметричний виглядає більш неформально. Так що він відмінно підходить для сучасних квартир.

Якщо асиметрична розстановка меблів здається поки занадто складною, створіть в цілому симетричний інтер’єр, а з асиметрією експериментуйте за рахунок декору і аксесуарів.

Автор: Quatrobase Studio – Больше фото дизайна интерьеров: идеи дизайна

 1. Динаміка
  Динаміка – ще більш просунутий спосіб розташувати меблі в кімнаті на асиметричний манер. Для динамічної планування характерні велика кількість вільного простору, чіткі геометричні форми, вертикальні лінії.

Автор: Архитектурная студия Chado – Больше дизайнерских идей: лестницы

Діагоналі, контрастні відтінки в обробці і декорі додають інтер’єрам динаміки. Ту ж роль грає активний малюнок підлогового покриття (на кшталт діагональної розкладки паркету або плитки).

Автор: Lizette Marie Interior Design – Смотрите больше интерьерных решений: гостиные комнаты

 1. Статика
  Переважання лінійних елементів (виражених вертикалей і горизонталей) – риса статичного інтер’єру. Найчастіше статичним виявляється симетричний по плануванню інтер’єр в класичному стилі, як на цьому фото.

Для статичного дизайн-проекту вибирайте масивні дивани на міцних ніжках, глибокі крісла, низькі комоди і тумби. Щоб інтер’єр не виглядав нудно, додайте яскравих фарб за рахунок декору або оббивки меблів.

От: ATELIER FB – Находите новые интерьерные решения: столовые

 1. Ритм
  Ритм в інтер’єрі задає багаторазове повторення. Це можуть бути стільці, картини або фото, світильники, великі і маленькі елементи архітектурного дизайну (колони, арки, повторюваний візерунок ліпнини в залі).
  Красюк Сергій
  Ритм може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

Дизайнери та декоратори нерідко використовують цікавий прийом – перебивають ритм. Скажімо, в ряд однакових стільців додають модель іншого кольору.

От: Красюк Сергей – Находите оригинальные фото дизайна интерьеров: кухни

Автор: Елена Сидорина – Больше фото дизайна интерьеров: гостиные комнаты

 1. Домінанта
  Домінантою прийнято називати головний предмет в кімнаті – її візуальний центр. Саме він першим кидається в очі і навколо нього вибудовується інша композиція. Домінанта може бути кольоровою або масштабної. І вона повинна бути пов’язана з іншими предметами в інтер’єрі.

Автор: CCASA Architects – Просматривайте фото дизайна интерьеров: гостиные комнаты