22
Лип

Фасади з МДФ або ЛДСП?

Фасади з МДФ виглядають завжди шикарно. На фото вище – плівка під білий ясен. Майже як з масиву, правда? Імітація текстури і малюнка дерева досить точна, при цьому ціна порівняно нижче, ніж у натуральної деревини.
Тільки дилетант скаже, що фасади кухонь з МДФ і ЛДСП не відрізняються. Мовляв, там і там стружки з тирсою, навіщо платити більше? Воно, звичайно, так: сировина одна й та сама. А ось принципи виробництва кардинально різні. І ось про них ми і поговоримо спершу.
Як виробляють
Порівняйте:
  • Плиту ДСП пресують, просочують смолами формальдегідів (з’єднання формальдегіду шкідливі для здоров’я!). Є різні види плит, в залежності від пухкості. А буква «Л» в абревіатурі – це «ламінування». Плівка захищає від випаровування смол і гарантує безпеку використання.
  • Для виробництва МДФ тирсу з стружками пресують і сушать, сировина стає однорідною. Тому плиті не потрібна додаткове шліфування, вона менш схильна до сколів і тріщин.
Для виробництва ЛДСП попередньо відшліфовані плити облицьовують плівками на паперовій основі (їх також називають паперово-шаруватими плівками). На даний момент застосовують два способи:
  1. ламінування;
  2. Каширування.
Основна відмінність між ламінуванням і каширування полягає в тому, що при ламінуванні декоративне покриття створюється при пресуванні хімічним шляхом і є складовим плити. Тоді як при кашируванні приклеюється готова тверда плівка. Цей варіант ідеальний для виготовлення меблів за спеціальним замовленням: можна виготовляти фасади хоч з портретом улюбленого хом’ячка, хоч з видами Києва, були б кошти.
Особливості фасадів з ЛДСП
Звичайна ДСП від води розбухає, меблі дуже швидко приходить в непридатність, якщо стики не захищені від впливу вологи, випарів. Тому для меблів в кухню використовуються дошки марки П-А: вони мають кращі водостійкими властивостями (22% деформації проти 33% у П-Б при зануренні у воду на добу). Також існує окремий вид спеціально для меблів. Але, на жаль, деякі не дуже сумлінні виробники використовують саме П-А.
Також слід зазначити, що при виробництві цього виду сировини відбувається просочення антипіренами, що гарантує вогнестійкість.
Спеціальна меблева ДСП має в складі не карбадо-формальдегідні смоли, а мочевіномеламінові. Вони надають такі властивості:
  • Підвищується стійкість плити до дії вологи за рахунок більш міцного склеювання окремих стружок між собою.
  • Ціна матеріалу залишається незмінною.
Також в стружкових масу вводяться спеціальна парафінова емульсія або розплавлений парафін. Тому вологостійку ДСП можна відрізнити по характерному зеленому відтінку на зрізі. З цим впорається навіть неспеціаліст.
А тепер поговоримо про особливості фасадів, які безпосередньо пов’язані з особливостями матеріалу.
Фасади з цього матеріалу не даремно називаються самими бюджетними. Можна знайти кухню в межах 5-7 тисяч гривень, щоб при цьому виглядала сучасно і стильно. Вони можуть бути деревної текстури, матові і глянсові.

На відстані 3-4 метрів від МДФ не відрізнити. Один мінус – на кутову секцію цоколь пошкодували.
Не подумайте, що ЛДСП – це нудно і дешево. Як вам таке?
Але не все так райдужно: якщо від стику відійде шпон, то ваша ЛДСП-кухня незабаром може стати розсадником цвілі і грибка. Тому вона вимагає нагляду і догляду, який, втім, не надто складний.
Середній термін життя кухні з ЛДСП зазвичай розрахований на 10 років.
Особливості фасадів з МДФ
Відразу скажемо, що фрезерування може бути тільки на фасадах з МДФ. Тому якщо вас до душі красивий малюнок, цікаві форми – вам за цим матеріалом. При цьому корпус може бути з ЛДСП для здешевлення загальної вартості гарнітура.
А за допомогою вакуумування виготовляють моделі показані нижче(радіусні).
Так це виглядає в реальному житті.
МДФ володіє значно більш високими екологічними властивостями за рахунок того, що в якості просочення тирси використовуються в основному натуральні смоли, лігнін і парафін. Формальдегід також присутній, але в набагато меншому обсязі. Тому МДФ використовують для дитячих меблів, але це вже інша історія.
Фасади з МДФ виглядають завжди шикарно. На фото вище – плівка під білий ясен. Майже як з масиву, правда? Імітація текстури і малюнка дерева досить точна, при цьому ціна порівняно нижче, ніж у натуральної деревини.
Крім іншого цей вид плит добре поєднується з металом, декорується скляними вставками.
А на фото нижче використаний ефект патини. Дуже стильно.
Якість і безпека завжди обходяться дорожче непродуманих рішень. Але скупий платить двічі, чи не так? У нас великий вибір кухонь з фасадами з ЛДСП і МДФ, виконаних в різних стилях. Наші менеджери допоможуть вибрати відповідний варіант по вашому бюджету і перевагам в дизайні.