Меблі з дерева правила прибирання та догляду
22
Лют

Меблі з дерева: правила прибирання та догляду

Незважаючи на постійне поповнення ринку новими матеріалами, найбажанішими та затребуваними продовжують залишатися меблі з натурального дерева. Масив приваблює не лише своєю природною чистотою та екологічністю, а й особливою атмосферою, яку здатні створити лише дерев’яні меблі. Дерев’яні меблі виглядають дорого і цінуються набагато вище за будь-який інший матеріал.


Одна з головних переваг виробів із деревини це довговічність. Такі меблі здатні служити десятиліттями, а то й століттями, їх передають у спадок і перепродують на аукціонах. Однак зносостійкість не означає ідеальний зовнішній вигляд. Зберегти блиск обробленої деревини можна лише при належному догляді.

Як доглядати за меблями з натурального дерева

Різні сорти дерева мають різний колір та щільність, стійкість до зовнішнього впливу. Проте дбайливе ставлення рекомендовано всім видів деревини. Найбільш уразливим місцем дерев’яних меблів вважається її гігроскопічність. У вологому приміщенні дерев’яні вироби набухають, деформуються, після висихання є велика ймовірність утворення глибоких тріщин. Тому головне правило для догляду за дерев’яними меблями – мінімізувати перепади температур та забезпечити середній рівень вологості.

Існують і інші правила по догляду за дерев’яними меблями і серед них слід виділити наступні:

1. встановлюючи нову шафу або комод, намагайтеся уникати яскраво освітлених місць, адже під прямим сонячним промінням дерево пересихає та втрачає колір;
2. витирайте пил сухою м’якою ганчіркою, можна додавати трохи антистатика;
3. для надання блиску та видалення плям використовуйте спеціальний поліроль;
4. регулярно оглядайте меблі для виявлення жуків-древоточців, боротьбу з якими необхідно починати якнайшвидше.

Як почистити дерев’яні меблі

А що робити у випадку якщо на дерев’яних меблях з’явилися плями? Для видалення плям на полірованій поверхні використовуйте спеціальний поліроль, який дбайливо очищає деревину, а заразом і надає їй гарного блиску. Олії у складі поліролей допомагають замаскувати невеликі тріщини та подряпини. Воскові засоби створюють на поверхні меблів захисний шар, який стає додатковою перешкодою від пилу, вологи та навіть сонячних променів.

Не можна використовувати засоби на масляній основі при чищенні неполірованих меблів. Тут достатньо прибрати пил сухою ганчіркою, а при сильному забрудненні швидко промити мильною мочалкою і витерти насухо. Можна також використовувати спецзасоби, що продаються у відділах побутової хімії. Шліфовані вироби натирають м’якою ганчіркою (краще вовняною) з додаванням засобів на масляній основі. Якщо поверхня пошкоджена, то спочатку її необхідно обробити за допомогою спеціальних серветок.

Існує також безліч «народних» способів догляду за дерев’яними меблями, які на практиці можуть пошкодити дорогу річ. Тому ми рекомендуємо використовувати спеціальні засоби, створені з урахуванням особливостей деревини.