Меблі з МДФ правила прибирання та догляду
21
Лют

Меблі з МДФ: правила прибирання та догляду

МДФ профіль, як правило, використовується для створення фасадів корпусних меблів, а також повноцінних меблевих гарнітурів. Останнім часом багато виробників почали застовувати якісний МДФ для виготовлення дверей, а також всіх видів корпусних меблів. Існує кілька видів профілю МДФ: рамковий, фасадний, меблевий, дверний. Рамковий профіль може бути як фарбованим, так і шпонованим.


МДФ – це екологічний матеріал, який анітрохи не поступається натуральному масиву. Але неправильний догляд за виробами з МДФ може призвести до того, що меблі швидко прийдуть у непридатність. Тому ми зібрали для вас найкращі поради по догляду за меблями з МДФ.


Правила прибирання та догляду

Перш за все слід використовувати тільки якісні засоби для чищення, які призначені для цих цілей. Для видалення пилу з поверхні меблів рекомендуємо застовувати суху ганчірку з м’якого матеріалу. За бажанням, ви можете обробляти поверхню спеціальним антистатичним засобом.

Якщо раптом ви помітили плями на поверхні меблів, то для їх видалення можна використати розведений етиловий спирт або слабкий мильний розчин. Також для цього цілком підійде миючий засіб, у складі якого є етанол. Але не варто забувати, що надто тривалий контакт спирту з поверхнею із МДФ може призвести до набухання останньої. Тому необхідно мінімізувати тривалість такої процедури. А також не забувайте витирати поверхню ваших меблів насухо.

Не варто розміщувати біля меблів із МДФ різноманітні обігрівачі та інші прилади, які можуть виділяти велику кількість тепла. Та й самі меблі краще встановлювати подалі від опалювальних батарей.

Слідкуйте за тим, щоб меблі не контактували з водою. А якщо все-таки цього не вдалося запобігти, якнайшвидше видаліть її з поверхні за допомогою сухої ганчірки.

Що не можна робити при догляді за меблями з МДФ

Заборонено використовувати агресивні миючі засоби. Інакше ви ризикуєте безповоротно пошкодити поверхню улюбленої тумби або столу. Уникайте також тих засобів, у складі яких є речовини, що окислюють (наприклад, хлор) або сильні луги (із вмістом нашатирного спирту).

Обов’язково звертайте увагу на склад засобу. Там не повинно бути ніяких силіконових олій чи дисперсій полімерів. Адже вони значно знижують рівень блиску покриття. Не варто використовувати засоби, призначені для догляду за меблями з масиву. Вони можуть спровокувати здуття поверхні виробу та зміну її кольору.

Забудьте про чищення парою, адже будь-яке попадання вологи може спровокувати пошкодження поверхні. Також не варто використовувати абразивні мочалки, серветки, адже через них можуть з’явитися подряпини на меблях.

Якщо ви будете дотримуватися всіх цих правил, то зможете зберегти не тільки гарний зовнішній вигляд, але і відмінні експлуатаційні якості ваших улюблених меблів протягом довгих років.