02
Бер

Як підібрати меблі відповідно до темпераменту?

Вибираючи меблі для хати (спальні, кухні, шафа купе, гардеробні, вітальні, дитячі і тд.), Частіше за все, ми керуємося якістю, функціональністю, зручністю, матеріалом обробки і ціною. А ось коли справа доходить до вибору кольору ДСП або МДФ вподобаної моделі, нас починають відвідувати сумніви. І, начебто ми прекрасно уявляємо той колір, який підійде до основної колірної гамми інтер’єру кімнати, і усвідомлюємо, що нам дійсно подобається, але при вигляді маси різноманітних відтінків, починаємо нервувати, і остаточно заплутуємося.

А якщо раптом складається така ситуація, коли обробка квартири ще не спланована, а меблі для дому необхідно придбати прямо зараз? Ви не знаєте, який колір в інтер’єрі буде домінуючим, і не уявляєте, яке освітлення буде в тій чи іншій кімнаті? Так, на перший погляд, таке завдання вирішити неможливо без шкоди комфортному і гармонійному інтер’єру.
Саме в такій ситуації доцільно спертися на основні правила меблевої цветотехнікі. Ці правила засновані не на порожньому місці, і перевірені століттями.
Кольори меблів створює настрій, і, якщо колір в інтер’єрі (мається на увазі обробка стін, стелі та ін.) Відіграє роль фону, то колір меблів створює головні, видимі плями, направляючи наші відчуття певне русло.
При виборі кольори меблів для дому, необхідно врахувати, що загальна колірна гамма може створювати велике розмаїття настроїв: від солодкої млості, до бурхливої ​​люті.
Але ж не тільки колір створює настрій, а й ваше особисте сприйняття цієї колірної атмосфери призводить до кінцевого результату вашого душевного стану. Ваше особисте сприйняття залежить перш за все від того, до якого психологічного типу особистості ви ставитеся.
Таким чином, можна підвести підсумок: колір інтер’єру створює основний «інтуїтивний» фон, колір меблів і аксесуарів, розташовуючись на цьому тлі, створює певний настрій, яке ми переживаємо (відчуваємо) заломлює всі ці відчуття через нашу психіку так, як диктує нам наш темперамент. Про те, що людина прагне до комфортного і гармонійного настрою говорити не варто.
Отже, як же підібрати колір меблів, виходячи з вашого темпераменту?

Виберіть тип темпераменту.

Меблі для холерика.
Легко порушимо, нестриманий, нетерплячий, характерна різка зміна настрою. Запальний, різкий, неврівноважений. Для нього характерна велика кількість і твердість прагнень і інтересів, велика наполегливість. Але найчастіше, захопившись якою-небудь справою, надто налягає на свої кошти і сили і, в кінці кінців, виснажується. Комунікабельний, часто дуже темпераментний.
Колір червоний. Діє активно, темпераментно, збудливо.
Пора року – зима.
Компенсуючі кольори: блакитно-червоний і зелений приглушує, в той же час не доводячи до пасивності, врівноважує.
Інтер’єр і меблі.
Основний колір – блакитний, а також білий і чорний – створює холодну колірне настрій. Універсальний колір – чорний, білий.
Тканини будь-яких матеріалів, однотонні, тонко кольорові – від атласу, муару, шовку і сатину до льону і тика.
Метали з холодним блиском – такі, як срібло, хром і алюміній.
Деревина з дерева дуже темних червонуватих, оливкових відтінків з гладкими, лакованими поверхнями. Поверхні можуть бути при цьому і шовковисто-матовими, і полірованими.
Кольори обробки меблів з одного боку енергійного червоного кольору, з іншого – в тонах холодної пастелі: гладкі холоднуваті блакитні або сірі; сніжно-білий, сріблясто-сірий, чорний.


Меблі для сангвініка.
Відкрито в спілкуванні, часто надмірно веселий, збуджений. Він із задоволенням відгукується на все, що привертає його увагу, має живу міміку і виразні рухи. У той же час може легко впасти в агресію, яка швидко змінюється гарним настроєм. Людина – «іскра» – активно приймається за нову справу і може довго працювати. Він швидко зосереджується, дисциплінований. Йому притаманні швидкі рухи, гнучкість розуму, винахідливість. Почуття легко виникають, легко змінюються.
Колір жовтий. Діє на сангвініка сонячно, свіжо, весело, легко, привітно, оптимістично.
Пора року – весна.
Компенсуючі кольори: неяскраві, темні тони можуть кілька приглушати фонтанує темперамент сангвініка.
Інтер’єр і меблі.
Основний колір – жовтий, настрій в цілому – від ніжного, до жвавого.
Універсальний колір – жовтий.
Тканини з гладкою і тонкої поверхнею – шовк, льон, велюр.
Деревина світлого кольору, в жовтому варіанті з легким червонуватим, або коричневим відтінком.
Метали у вигляді сплавів з сріблясто-нікелевим відтінком, або відливом теплих тонів.
Кольори обробки меблів з переважанням бежевих, ніжно зелених, світло-коричневих відтінків, теракотових. Добре підійде кремово-жовтий колір, а також легкий блакитний і волошковий нюанси.

Меблі для флегматика.
Замкнутий, але при цьому володіє високою активністю, емоційністю. Його важко розсмішити і засмутити, він «весь в собі». У складних ситуаціях залишається спокійним. Зазвичай у нього бідна міміка, мова і рухи невиразні й уповільнені. Він насилу перемикає увагу і пристосовується до нової обстановки, консервативний. При цьому він енергійний і працездатний. Відрізняється терплячістю, витримкою, самовладанням. Важко сходиться з новими людьми.
Колір зелений. Надає рівновагу.
а) У жовтуватих відтінках – привітний, звеселяючий
б) У блакитних відтінках – сприяє зосередженості.
Пора року при варіанті а) – осінь; при варіанті б) – літо.
Компенсуючі кольори: теплий червоний і жовтувато-червоні тони.
Інтер’єр і меблі.
Основний колір – енергійний червоний, від світяться тонів до насичених, теплих нюансів. Універсальний колір – теплий кави з молоком, білий.
Тканини грубої вичинки, що мають пишну структуру – бавовна, твід, бязь, габардин, парча і оксамит, букле. Візерунки великі, але м’які і барвисті, а також двоколірні грубої структури.
Деревина кольору махагон, червонуватого травлення, темні, натуральні тони. Природний вид при цьому краще, ніж полірована поверхня.
Метали червонувато-золотистих відтінків з матовим блиском: латунь, мідь, бронза.
Кольори обробки меблів коливаються від червоно-помаранчевих, до зелено-блакитних; добре підходять кремові кольору. Відтінки як яскраві, так і матові, але в теплих натуральних нюансах.
Меблі для меланхоліка.


Меланхолік відрізняється тим, що любить порядок як в своїй голові, так і в навколишньому світі. У той же час, він не з ряду тих, кого називають «душа нарозхрист» – він замкнутий для оточуючих. Він надмірно уразливий – підвищена чутливість призводить до того, що незначний привід може викликати в нього сльози. Зазвичай він не впевнений в собі, боязкий, легко здається перед труднощами. Він не енергійний, легко стомлюється і мало працездатний. Увага його нестійке, в спілкуванні помітна боязкість і сором’язливість. Його гідністю безсумнівно є розсудливість, глибокий аналіз ситуації.
Колір блакитний. Дає меланхолікові гармонію, радість, розслаблення.
Пора року – літо.
Компенсуючі кольори – з червоною, помаранчевої або жовтої області спектру. Вони надають меланхолікам імпульс до дії, активізують їх.
Інтер’єр і меблі.
Основний колір – блакитний, настрій – прохолодне, елегантне, свіже. Універсальний колір – холодний пастельний беж.
Тканини легкі, гладкі і хвилясті – шовк, сатин, велюр, тонкий льон, – стриманих відтінків. Забарвлення тканини підкреслюється дрібним малюнком – в смужку, в клітку, в квіточку. У разі великого візерунка потрібно дотримуватися пастельних тонів.
Деревина: світло-жовта біла або з оливковою, натуральним відтінком, можливо з лаковим покриттям. Добре підійдуть червонувато-коричневі відтінки.
Метали сріблясті, але зі стриманим (матовим) блиском, – такі, як хром, алюміній, срібло, темна мідь.
Кольори обробки меблів – холодні відтінки, сірі і ванільні нюанси, м’які жовтуваті тони, рубіново-червоні відтінки.