25
Гру

12 цікавих фактів про меблі. Дивовижна історія інтер’єру

Швидше за все, ви вирішили ознайомитися з цією статтею, перебуваючи за столом або зручно розташувавшись на ліжку. Вже один цей факт явно вказує на те, яку невід’ємну частину в нашому житті займають меблі. Погодьтеся, що навіть найсучасніше і розкішне житло буде виглядати вкрай сумно без відповідних йому предметів інтер’єру. Далі ви як раз і прочитаєте найцікавіші факти про меблі, що не тільки розважать, але й значно розширять ваші знання в даній області.

 1. Початок історії

Перші предмети інтер’єру, найбільш схожі на сучасні варіанти, сягають ще часів Стародавнього Єгипту та Месопотамії, що підтверджується археологічними розкопками. В основному це були довгі лави, витончені стільці, столи, а також скрині і скриньки. Часто основним матеріалом виготовлення служили деревина, кістка і камінь. Причому спочатку все це було предметом розкоші, дозволити яку собі могли лише самі фараони, жерці і представники знаті. Саме з цієї причини в гробницях фараонів в безлічі знаходиться таке багатство, як різноманітна меблі.

 1. Невибагливі греки

Варто згадати і про Стародавню Грецію. Жителі Еллади були більш аскетичні в питанні облаштування своїх осель. В основному вони використовували різні виступи з каменю без будь-яких надмірностей. Лише значно пізніше в 5 столітті нашої ери греки став широко застосовувати куди більш зручні дерев’яні ліжка і стільці.

 1. Диванна знати

Говорячи про цікаві факти про меблі, не можна не згадати про диванах. Сьогодні кращими з подібних виробів вважаються творіння італійських майстрів. Однак вперше подібні предмети меблів придумали турки на початку 16 століття з їх тягою до всього зручному і розкішному. Так, султан чи знатний шах скликав «диван» – рада з найближчих радників, які вальяжно розташовувалися на м’яких меблів і обговорювали важливі державні питання.

 1. Римські винаходи

Однак, якщо більш глибоко заглибитися в історію створення м’яких меблів, то тут варто згадати древніх римлян. Саме вони вперше стали оббивати стандартні дерев’яні предмети інтер’єру шкурами диких тварин, а також використовувати різні м’які підстилки з якоюсь подобою подушок. Найбільш популярною вважалися лави з м’яким покривалом – лежачи на таких лавках, римська знати проводила всі свої обіди і влаштовувала наради.

 1. Особливості королівського ложа

Важливо згадати про знаменитих великих ліжках з балдахіном і завісами, які відомі нам з багатьох історичних фільмів. Саме в таких ложах багато європейських правителі вважали за краще приймати своїх підданих. Вважається, що такі елементи ліжку, як балдахін і завіси, служили не для краси, а для тепла, так як опалювати величезні королівські покої в кам’яному замку було вкрай важко.

 1. Багата колекція

Особливо серед таких правителів варто виділити прославленого французького монарха Людовіка XIV, який мав величезну пристрасть до різних ліжках. У нього була ціла колекція з 413 найрозкішніших лож, а щоночі король вважав за краще проводити на новому ліжку. Найбільшою привілеєм при дворі Людовика XIV вважалася можливість присісти, в той час як правитель возлегает на одній зі своїх численних ліжок – для цієї церемонії навіть була виділена окремо почесна посада носія табуреток.

 1. Середньовічна начиння

Надалі, крім звичних нам ліжок, столів і стільців, стали з’являтися шафи. Вважається, що їх прообразом послужили звичайні скрині, що поступово збільшувалися у висоту. Причому перші шафи епохи Середньовіччя часто були схожі на мініатюрні копії замків, різних веж, колон, а також дерев’яних скульптур.

 1. Талановита людина

Наступний цікавий факт про меблів пов’язаний з Наполеоном Бонапартом. Всі ми чули про полководницьких і лідерських якостях французького імператора, але мало кому відомо, що саме Наполеон вважається винахідником шаф-купе. Справа в тому, що в його часи офіцерам часто доводилося мати кілька різних мундирів, а зберігати їх було незручно, так як кімнати військових дуже рідко були просторими. Зіткнувшись з цією проблемою, Бонапарт вказав робити невеликі розсуваються ширми, за якими можна було вдало розташовувати свій одяг, що відгороджують все інше простір і рятуючи мундири від пилу.

 1. Перший зразок

З поширенням грамотності і писемності виник запит і на що радять предмети інтер’єру. Так на початку XVII століття з’явився перший письмовий стіл. Це було досить найвища споруда з масивними ящиками під стільницею. Працювали за ним стоячи. Лише через якийсь час меблеві майстри вирішили перемістити ящики в сторону, скоротивши їх обсяг, що дало можливість використовувати стілець.

 1. Легенда появи

Сьогодні існує безліч різновидів ліжок. Однією з найпопулярніших вважається модель з короткими ніжками. Є цікава легенда появи таких меблів. Так, одного разу один Марка Твена поскаржився знаменитому письменникові на відчуття, що під його ліжком весь час щось ховаючи

ться. На що Твен спокійно відповів: «Не бійся, просто відпили у своєму ліжку ніжки».

 1. Меблевий гангстер

Всі ми чули про таке злочинця, як Аль Капоне. На практиці він займався підпільною торгівлею алкоголем та наркотичними речовинами. Але офіційно він значився не як чиказький гангстер, а як добропорядний торговець меблями, у якого можна було законно купити ліжка, шафи, кухонні гарнітури, комоди, деталі від сходових перил та інше. Завдяки такому прикриттю Капоне багато років вдавалося приховувати свою справжню діяльність.

 1. Найдивніша

А як ви думаєте, які меблі визнана дивною в світі? Уявіть собі величезні товсті і пружні нитки, звиті в клубки, що за формою нагадують крісло, диван або килимок. Саме такі предмети інтер’єру представила компанія Bauke Knottnerus. Сама ця серія зветься Phat Knits, що дослівно можна перекласти як «товсті нитки».

Погодьтеся, що всі ці цікаві факти про меблі виявилися куди більш цікавими, ніж можна було б припускати спочатку.