17
Гру

6 способів розставити меблі по правилах інтер’єрної композиції

Чи достатньо просто купити гарні меблі, щоб отримати гармонійний інтер’єр? Ледве! Як розставити меблі в кімнаті? Якщо навмання, ви отримаєте лише нескладний набір предметів. Адже як і фарби на картині або ноти в мелодії, предмети меблів в інтер’єрі повинні бути пов’язані між собою.

 1. Симетрія
  Перший, головний і, на перший погляд, найпростіший прийом. Любимо він тим, що дуже природний. Адже в природі багато симетрично – взяти хоча б самої людини. Так що такий інтер’єр справляє враження комфортного, врівноваженого і гармонійного.

Найпростіше добитися симетрії парним комплектом меблів, але це не обов’язково. Можна також працювати з предметами схожих форм або рацветок.

Симетрія може не тільки парної розстановки в меблях, але і в архітектурних особливостях приміщення: наприклад, в розташуванні вікон і дверей.

 1. Асиметрія
  Повна протилежність симетрії – асиметрія. Тут теж є центральна вісь – якийсь візуальний центр композиції – ось тільки по обидва боки від неї слід розмістити не схожі предмети на однаковій відстані, а різні предмети, але однаково значущі в інтер’єрі і в рівній мірі привертають погляд. Навіть будучи дуже несхожими, вони створять композиційний баланс.
  Quatrobase Studio
  Вважається, що на відміну від симетричного інтер’єру, асиметричний виглядає більш неформально. Так що він відмінно підходить для сучасних квартир.

Якщо асиметрична розстановка меблів здається поки занадто складною, створіть в цілому симетричний інтер’єр, а з асиметрією експериментуйте за рахунок декору і аксесуарів.

 1. Динаміка
  Динаміка – ще більш просунутий спосіб розташувати меблі в кімнаті на асиметричний манер. Для динамічної планування характерні велика кількість вільного простору, чіткі геометричні форми, вертикальні лінії. на

Діагоналі, контрастні відтінки в обробці і декорі додають інтер’єрам динаміки. Ту ж роль грає активний малюнок підлогового покриття (на кшталт діагональної розкладки паркету або плитки).

 1. Статика
  Переважання лінійних елементів (виражених вертикалей і горизонталей) – риса статичного інтер’єру. Найчастіше статичним виявляється симетричний по плануванню інтер’єр в класичному стилі, як на цьому фото.

Для статичного дизайн-проекту вибирайте масивні дивани на міцних ніжках, глибокі крісла, низькі комоди і тумби. Щоб інтер’єр не виглядав нудно, додайте яскравих фарб за рахунок декору або оббивки меблів.

 1. Ритм
  Ритм в інтер’єрі задає багаторазове повторення. Це можуть бути стільці, картини або фото, світильники, великі і маленькі елементи архітектурного дизайну (колони, арки, повторюваний візерунок ліпнини в залі).
  Красюк Сергій
  Ритм може бути як вертикальним, так і горизонтальним.

Дизайнери та декоратори нерідко використовують цікавий прийом – перебивають ритм. Скажімо, в ряд однакових стільців додають модель іншого кольору.

 1. Домінанта
  Домінантою прийнято називати головний предмет в кімнаті – її візуальний центр. Саме він першим кидається в очі і навколо нього вибудовується інша композиція. Домінанта може бути кольоровою або масштабної. І вона повинна бути пов’язана з іншими предметами в інтер’єрі.