30
Лис

Яскраві кольори в інтер’єрі: все за і проти

Колір – важливий інструмент в оформленні житла, який створює певний настрій, візуально змінює розміри приміщення, робить його більш темним або світлим. Тому важливо приділити увагу вибору основного відтінку і підібрати компліментарні поєднання. Яскраві кольори зараз в тренді. Вони освіжають обстановку і завжди звертають на себе увагу. Однак з ними просто переборщити. Як же додати соковиті фарби і не помилитися?

Яскраві кольори в інтер’єрі

Це не тільки текстиль і декор. Сьогодні в них фарбують стіни, підлоги, віконні рами, двері і навіть стелі. Різнобарвні інтер’єри на піку популярності. Вони виглядають актуально, оригінально і піднімають настрій.

Є три сценарії барвистого дизайну:

монохромність – використання декількох схожих відтінків;

специфічний стиль: кітч, поп-арт, бохо;

гра на контрасті – кольорові акценти на нейтральному тлі.

У монохроме можна об’єднати два, три і навіть більше відтінків різного ступеня насиченості. Але вони повинні приблизно збігатися по температурі. Комбінуючи різні кольори, важливо переконатися в їх сполучуваності.

Однак велика кількість фарб швидко стомлює. Навіть від улюбленого відтінку легко втомитися, якщо його занадто багато. Тому тим, хто боїться перестаратися, краще впроваджувати яскравість поступово. Почати з однією помітною деталі, наприклад, крісла, і оцінити свої відчуття. Якщо через час колір не почав дратувати, додати ще пару речей.

Досить сміливий варіант – акцентні стіна. Зробіть три з них нейтральними – білими, сірими, бежевими або світло-блакитними. А четверта нехай буде кольору молодої трави, бірюзовою, персикової, лимонної або інший незвичайного забарвлення.

Як створити вдалий дизайн інтер’єру

Вибрати відтінки стін, підлоги, меблів та інших елементів самостійно не важко. Для цього потрібно враховувати кілька моментів.

Власні переваги

Ремонт повинен радувати власників, тому їх бажання і смаки на першому місці.

Метраж приміщення

Темні і насичені кольори візуально роблять простір менше, а світлі і пастельні розширюють. За допомогою відповідного відтінку можна скрасити невдалі пропорції.

Освітленість

Якщо в кімнаті досить денного світла, то сміливо використовуйте холодну палітру (зелений, синій, фіолетовий). А туди, де навіть вдень панує напівтемрява, варто додати більше соковитих і сонячних тонів (жовтий, оранжевий, рожевий).

Психологію кольору

Кожен тон викликає у людини певні асоціації. Синій – спокій, червоний – небезпека і так далі. Холодні кольори заспокоюють, теплі бадьорять. Щоб інтер’єр кімнати не стомлював, дозволяв розслабитися і відчути комфорт, варто відмовитися від занадто кричущих фарб. Вони не дуже доречні в спальні або дитячій. А ось вітальня цілком може бути квітчастій. Робочі зони повинні мати у своєму розпорядженні до плідної діяльності. Значить там потрібні кольори, що тримають розум в тонусі. А в кухні – які не зіпсують апетит.

Кольоровий круг

Найкраще поєднуються ті кольори, що розташовані на ньому максимально близько чи навпроти один одного.

Тренди і поради дизайнерів

Існують заготовлені безпрограшні схеми. Але, щоб надихнутися, знайти свіжі ідеї і натренувати насмотренность, не обов’язково звертатися до професіонала. Досить прочитати кілька онлайн-статей, журналів або подивитися відео на цю тему.

Прийнято вважати, що в дизайні кімнати допустимо використовувати обмежену кількість кольорів. Насправді, якщо вміти їх поєднувати, можна взяти скільки завгодно. Але новачкам, звичайно, краще не ризикувати і обмежитися двома, максимум трьома.

Визначтеся з обраних стилем, пошукайте кращі ідеї в інтернеті і «приміряйте» колір на маленькій ділянці стіни або за допомогою невеликих деталей. Так ви точно не помилитеся.