16
Лис

Як вибирати офісні крісла

Багато з вимог до крісел збігаються з вимогами до корпусних меблів. В першу чергу, надійність у використанні, універсальність дизайну, зручність, зовнішня солідність і привабливість. Однак якщо для вибору корпусних меблів досить на неї подивитися і вивчити характеристики, то на м’які меблі треба обов’язково сісти і спробувати всі регулювання і функції. Це – головна порада при виборі крісел і стільців. Правильний вибір робочого крісла – головний чинник збереження високої працездатності і здоров’я на довгі роки.

За аналогією з корпусними меблями сформулюємо мінімальний набір вимог для робочого крісла:
наявність пластикових підлокітників і пятилучевой опори з легко обертовими коліщатами;
можливість однією рукою і не встаючи з крісла змінювати висоту сидіння і нахил спинки. Всі регулювання повинні бути легкими і приємними – тільки так ви привчіть себе підлаштовувати крісло під свою фігуру, а не навпаки;
наявність на механізмі регулювання висоти амортизатора, що пом’якшує різку зміну навантаження на хребет при опусканні на сидінні;
ергономічна форма спинки (валик під поперековим прогином). Це може досягатися і формою каркаса, і потовщенням оббивки;
товстий шар поролону підвищеної пружності з периферичними потовщеннями сидіння (для полегшення фіксації вертикального положення) і м’яка округла передня кромка сидіння (що дозволяє уникнути систематичного стискання кровоносних судин на ногах);
безпечний матеріал оббивки на “робочих” поверхнях сидіння і спинки (щільна тканина, натуральна шкіра, спеціальні “дихаючі” види меблевої тканини), що дозволяє уникнути перегріву й охолодження при будь-якій погоді і вологості. Для нижньої і задньої поверхонь допустима обробка пластиком або шкірзамінником.

Більш досконалі і більш дорогі крісла можуть мати більш складні механізми регулювань:
плавна зміна висоти спинки і глибини сидіння;
підлокітники, що регулюються по висоті і куту повороту;
синхромеханізм «1: 3», синхронно змінює кут нахилу сидіння і спинки в ергономічній пропорції (кожен градус нахилу сидіння дорівнює 3 градусам нахилу спинки);
механізм «крісло-качалка» – погойдування крісла з точно підібраним під вашу вагу коефіцієнтом пружності;
можуть використовуватися більш якісні матеріали:

вбудований металлокаркас для п’ятипроменевих опор,
поліуретан, алюміній, дерево або оббивка шкірою для підлокітників,
шкіра поліпшеного вироблення для передніх і верхніх поверхонь сидіння і спинки, натуральна шкіра для нижньої і задньої поверхонь.

Кілька практичних рекомендацій
(З досвіду наших покупців)


• Коліщатка, легко катаються і по гладкій підлозі, і по ворсистій поверхні – обов’язкова вимога для робочих крісел співробітників і керівників.

• Необхідність підлокітників у крісел співробітників визначається тим, наскільки багато їм доводиться працювати з клавіатурою комп’ютера (необхідна підтримка ліктів) і як часто їм доводиться залишати робоче місце (необхідно спиратися при вставанні і опусканні на крісло). Купувати крісла без підлокітників має сенс тільки при крайній недостачі місця в офісі.

• Керівникам, часто проводять зустрічі і наради в своєму кабінеті, необхідна наявність в механізмі крісла режиму «крісло-качалка», а тим, хто багато працює в постійній позі з комп’ютером і паперами – ергономічного синхромеханізма «1: 3», ідеально підстроює крісло під будь-яку фігуру і будь-який тип роботи.

• Децентралізація гойдання: вісь хитання в механізмі «крісло-качалка» повинна бути винесена вперед з-під центру крісла (чим далі – тим краще), тоді при погойдуванні в кріслі ноги (коліна) не підніматимуться вгору, і процес коливання буде виглядати гідно і солідно.

• Крісла та стільці для відвідувачів повинні бути з низькою спинкою, мінімально можливої ​​ширини, бажано на ніжках або на пружній рамі. Крісла на опорі, що обертається застосовні тільки для відвідувачів, вже звиклих до офісних крісел (інакше відвідувач буде безупинно крутитися перед вами і заважати бесіді).

• Крісла для співробітників повинні підтримувати тільки плечі і спину (сон на робочому місці – велика спокуса для персоналу середньої і нижньої ланки), а ось у керівника спинка крісла може служити опорою і для голови.