17
Вер

Як правильно вибрати матрац для літньої людини

Загальновідомо, що в юності людина не так чутливий до поверхні, на якій спить. Але з віком ситуація змінюється: всі нерівності відчуваєш, і занадто м’яко погано, і на жорсткому некомфортно. Висновок простий – вік людини безпосередньо впливає на оформлення ліжка. Щоб сон був міцним і здоровим, спині необхідна хороша підтримка. Але як вибрати анатомічний матрац для літньої людини так, щоб він максимально допомагав організму відновитися і розслабитися? Для цього потрібно врахувати кілька аспектів:

правильно вибрати жорсткість і наповнювач.
при необхідності зупинити свій вибір на протипролежневі моделях.
визначити основні характеристики вироби.

Як правильно вибрати жорсткість і наповнювач

Правильно підібрати матрац для комфортного сну в похилому віці не так вже просто, слід врахувати багато нюансів.

Вибираючи жорсткість, пам’ятайте, що зворотній тиск може негативно позначатися на поверхневому кровообігу, а також посилювати біль в суглобах і прояви остеохондрозу. Відповідно, в першу чергу, слід вибирати м’які анатомічні матраци з хорошими показниками пружності. Жорсткі моделі матраців допустимі тільки в разі медичних показань і при проблемах з хребтом.

Вибираючи наповнювач, звертайте увагу на його анатомічні властивості:

латекс – хороший вибір за відсутності хронічних проблем з хребтом і суглобами. Матеріал забезпечує необхідну підтримку спині, відрізняється середнім рівнем жорсткості. Він прекрасно поглинає вологу, виключаючи подразнення шкіри.
меморіформ, меморікс – ідеальне рішення в літньому віці. Завдяки «ефекту пам’яті», виріб немов обтікає тіло, виключаючи тиск на хворі суглоби. Однак подібні відчуття подобаються не всім, цей момент не можна не брати до уваги.
кокосова койра забезпечить жорсткість анатомічного матраца, що гарантує правильне положення хребта. Однак люди, які страждають проблемами з суглобами повинні віддати перевагу іншим варіантам або вибирати матраци, де койра компонується з пом’якшуючими шарами.
цілісний пружинний блок гарантує середній рівень жорсткості, однак не враховує різницю тиску на різні ділянки вироби. Це може привести до дискомфорту під час сну і частої зміни положення. Таке «ворочання» погано позначається на якості відпочинку.
незалежний пружинний блок – ідеальне рішення для похилого віку. Спеціально розроблені анатомічні моделі для літніх людей забезпечать максимальний комфорт під час сну.
Матраци з протипролежневим ефектом
Особлива категорія матраців – протовіпролежневие моделі, призначені для лежачих хворих або людей з обмеженою рухливістю. Подібні вироби можна розділити на дві групи: Вибір матраца для літньої людини, статичні, призначені для людей з обмеженою здатністю пересування. Антіпролежневий ефект досягається завдяки адаптації виробу до анатомії і правильному розподілу тиску. Людина відчуває повний комфорт навіть в разі довгої нерухомості. Такі моделі відрізняються складною комбінацією шарів і високими показниками повітропроникності.
динамічні моделі використовуються в разі, якщо літня людина лежача. мінімальний рух змушує шари наповнювача рухатися разом з хворим, створюючи ефект масування, що покращує поверхневий кровообіг і знімає навантаження. Розрізняють два види таких виробів: пористі і балонні, вибір залежить від ваги. Людям середньої вагової категорії ортопеди рекомендують пористий варіант, повним більше підійде балонний.

На що звернути увагу при виборі матраца


Вибрати матрац людям у віці досить складно, тут практично немає дрібниць і другорядних аспектів. Ось кілька порад, які стануть в нагоді: Вибір матраца для літньої людини

по можливості отримайте консультацію ортопеда.
чим старша людина, для якого купується виріб, тим модель повинна бути м’якше.
анатомічні властивості дають спеціалізовані вироби.
для людей з остеохондрозами і іншими проблемами хребта рекомендують двосторонні моделі різної твердості. У період загострення захворювань застосовується жорстка сторона для сну, в період ремісії – більш м’яка.
краще вибирати гіпоалергенні наповнювачі, з віком чутливість до алергенів зростає.
І пам’ятайте – універсального рішення немає. Вироби підбираються індивідуально. Матрац в першу чергу повинен бути зручний і не викликати дискомфорту. Навіть корисна анатомічна поверхню, не доставляє задоволення під час сну, буде негативно позначатися на стані здоров’я. Ви будете повертатись уві сні, це буде порушувати глибоку фазу сну і викликати дратівливість. Тому головне – зручність, решта після нього!