14
Лип

Чи вплине коронавірус на деревообробну та меблеву промисловість?

Галузі, що базуються на переробці деревини, не фігурують у галузевих рейтингах, які повинні бути безпосередньо стурбовані “ефектом коронавірусу”. Що насправді загрожує галузі?

Першим симптомом впливу короновірусу на деревообробну та меблеву промисловість є скасування міжнародних ярмарків та заходів. Було оголошено про скасування таких важливих подій, як ярмарок меблів Salone del Mobile в Мілані (Італія), ярмарок деревообробної та лісової промисловості FIMMA – Мадералія у Валенсії (Іспанія), ярмарок деревообробки Holz-Handwerk та ярмарок деревообробки Fensterbau Frontale у Нюрнберзі (Німеччина).

Ще однією проблемою може бути «деревна пробка», що виникла в китайських портах. Тисячі кубічних метрів деревини лежать не тільки на портових складах, а й у трюмах кораблів, які очікують на вивантаження. Звичайно, внутрішній експорт до Китаю не становить рівня, який може вплинути на діяльність всієї галузі, але для окремих компаній, особливо тих, хто займається експортом деревини сировини або пиломатеріалів до Європи, це може бути справжньою проблемою. З одного боку, це потенційна втрата вартості продажу, пов’язана з відключенням та затримкою поставок китайським клієнтам. З іншого боку, існує можливість затримки платежів за вже відправлений товар.

У свою чергу, заводи, що займаються подальшою обробкою деревини та виробництвом меблів, можуть зіткнутися з дивовижною проблемою. Відповідно до закону, у виробництві деревини одним із елементів необхідного обладнання, яке працівник повинен надати роботодавцю, є захисні маски. Тим часом Європейські оптовики, які пропонують їх, порожні. Ціни на цей вид продукції ростуть, і виробники не відстають від виконання замовлень.

– За останні 3 тижні ми отримали стільки замовлень на маски та захисні костюми, скільки за останні 6 місяців. Комбінезони III категорії, маски типу 5-6 та половини вищого класу Р3 (для біологічних небезпек) є найбільш бажаними. Не тільки компанії та установи, включаючи охорону здоров’я, а й ринок роздрібної торгівлі, зацікавлені захисними засобами, – інформує Марек Максимович, директор ринку короткотермінових захисних одягів PW Krystian.

– Як наслідок буму на захисні засоби, що викликається панікою через поширення коронавірусу, компанії скоро не зможуть захистити своїх працівників. Якщо запаси закінчуються і нових поставок не відбувається, що вже відбувається, європейські компанії стикаються з серйозним простоєм, – додає Максимович.

Маски замість м’яких меблів

Важливо, щоб деякі компанії також намагалися адаптуватися до мінливих очікувань ринку – як з точки зору пропонованого діапазону, так і способу ведення бізнесу. Компанії, що виробляють м’які меблі, перейшли на виробництво та пошиття масок або захисних костюмів. Деякі компанії також вирішили посилити Інтернет-канал – вони змінили свої маркетингові стратегії.

Як і в багатьох інших галузях, нинішня ситуація може призвести до банкрутства багатьох підприємств, які були менш підготовлені до кризи, менш рекапіталізовані та фінансуються в основному за рахунок дебіторської заборгованості, що, в свою чергу, відкриває шанс на поглинання для тих, хто залишився на плаву.

Без суттєвої підтримки з боку держави виробники меблів змушені будуть накопичувати кошти, виділені на інвестиції та розвиток, що може знизити їх конкурентоспроможність у майбутньому і підвищити ціни на кінцевий продукт.