29
Лют

Різниця між плівковим МДФ і фарбованим МДФ

Кожен хоча б раз стикався з проблемою вибору матеріалу для своїх майбутніх меблів. Якщо Ви поки не знаєте, що таке МДФ і знайти для себе зрозумілу розшифровку стало проблематично, то ми з радістю допоможемо Вам! Спробуємо разом відповісти на питання «Що
таке МДФ в меблів і в чому різниця між плівковим і фарбованим МДФ? ».
Неважко здогадатися, що МДФ – це абревіатура. Перекладається як «деревоволокнисті плити, що мають середню щільність».

На особливу увагу заслуговує такий захоплюючий процес, як виробництво плит МДФ: пресування дрібнодисперсної деревної стружки здійснюється під дією високої температури і тиску. В даному випадку сполучний компонент сам по собі входить до складу деревини (деревний клей або смола) – лінгін, абсолютно природна речовина. Вона виділяється при серйозному нагріванні і добре склеює волокна, з яких складається деревина. Будівельний ринок давно рясніє пропозиціямирізного роду виробів з МДФ.

Розглянемо переваги МДФ:

 • це виключно екологічно безпечний матеріал, який в процесі експлуатації не виділяє ніяких запахів і може використовуватися в дитячих кімнатах.
 • він дуже міцний, що дозволяє проектувати широкі полиці, не побоюючись провисання, а також дає можливість виготовлення гнутих елементів меблів.
 • МДФ витримує серйозні перепади температур і підвищену вологість! чого не можна сказати про більш дорогі матеріали (наприклад о натуральному дереві).
 • МДФ несприйнятливий до мікроорганізмів, цвілі і грибків.
 • вартість її відносно невелика, якщо взяти до уваги все вищевикладене.
 • Це середній ціновий варіант між ДСП і масивом натурального дерева.

Плита МДФ часто використовується для облаштування кухні. Її технічні характеристики значно перевершують будь-які інші матеріали цієї групи, а тому дозволяють їй практично безбоязно контактувати з водою. Серед найбільш поширених варіантів можна зустріти стільниці для кухні з МДФ, а також кухонні фартукі. Купіть фартух для кухні з МДФ варто ще й тому, що різноманіття дизайнерських рішень не поступається жодному іншому матеріалу, а ось ступінь екологічності і стійкості до різних зовнішніх факторів приємно радує. Існують різні варіанти забарвлень, в тому числі зустрічаються ті, які імітують поверхні, наприклад, МДФ-панелі під камень. Окрім того, якщо купити МДФ профіль для рамкових фасадів, то можна прикрасити меблі за власним бажанням. Коштує МДФ-профіль для рамкових фасадів недорого, а от можливості, які він відкриває – вкрай великі. Вибір фасадів – найскладніший і найвідповідальніший етап у всьому процесі підбору матеріалів для кухні. Технологічний прогрес, поява і популяризація нових матеріалів веде рік від року до збільшення різноманіття типів фасадів, що, природно, ускладнює вибір.

Фарбовані фасади

Зараз МДФ найпопулярніший матеріал для виготовлення фасадів завдяки їх властивостям міцності, можливості додання різних форм, простоті обробки. МДФ можна облицьовувати різноманітними декоративними покриттями: фарбою, шпоном, плівкою ПВХ, паперово-шаруватим пластиком. Фарбовані МДФ фасади виглядають виразно, яскраво. Підготовлені деталі з МДФ покриваються грунтом, потім декількома шарами фарби, кожен з яких повинен повністю просохнути, далі фасад лакується і, якщо поверхня повинна бути глянсовою, піддаються поліровці.

Переваги фарбованих фасадів:

 • великий вибір кольорової гами
 • різні типи покриття: полумат, глянець, металік, хамелеон і ін.
 • стійкість до високих температур, властивим експлуатаційним умовам на кухні
 • різноманітність форм виготовлення фасадів: плоскі, дуга, хвиля.

Недоліки фарбованих фасадів:

 • висока ціна в порівнянні з плівковими фасадами
 • видимі сліди від пальців на поверхні
 • вицвітання від впливу прямих сонячних променів
 • не стійкі до механічних впливів (відколи, подряпини)
 • при реставрації вкрай скрутний підбір кольору.

Плівкові фасади: недорого, практично і красиво

Головні переваги плівкових фасадів – їх ціна. Меблі з ними є відносно недорогими в порівнянні з деякими іншими варіантами обробки.

Є у плівкових фасадів інші плюси:

 • велике розмаїття кольорової палітри і фактур;
 • довговічність;
 • стійкість до стирання, до впливу чистячих засобів;
 • можливість виготовлення на замовлення виробів будь-яких розмірів, форм, наприклад, фігурних, гнутих і ін .;
 • висока стійкість до впливу УФ-променів;
 • екологічна безпека;
 • легкість догляду.

Які б меблі ви не вибрали для себе – за допомогою плівкових фасадів ваші плани можуть бути реалізовані. Є у плівкових фасадів і недоліки:

 • відшарування плівки під впливом високих температур і вологості;
 • можливість пошкодження при зовнішніх хімічних, механічних впливах, застосуванні абразивних чистячих засобів;
 • неможливість реставрації дефектів.

Якщо вид плівкових фасадів сильно постраждає – завжди можна буде замовити нові. Благо ціна у них невисока. Необов’язково міняти каркаси меблів – можна оновити лише фасади. Якщо фасади зроблені у надійних виробників, що відрізняються якістю, в будь-який момент можна замовити у них один або два елементи замість зіпсованих. Саме, меблеві плівкові фасади з МДФ є найбільш поширеним елементом оформлення меблів. І це не дивно, адже вони мають підвищену вологостійкість, що дозволяє їм зберігати свій первинний зовнішній вигляд на довгі роки. Існує безліч забарвлень плівок ПВХ – зі спецефектами, під дерево і інше. Це дозволяє створювати з меблів справжній витвір мистецтва як в класичному, так і в ретро стилі. Плівковий фасад МДФ по своїй екологічності подібний натуральному дереву. Але крім всіх вищеописаних якостей він має високу гігієнічністю. справа в тому, що мікроорганізми в МДФ плиті не розвиваються. Плівкові фасади є економним варіантом оформлення меблів. Візуально малюнок, який зображений на такому виробі, не поступається дорогим фасадам. З часом колір плівки не зміниться. Не варто цього побоюватися, так як промені сонця не зачіпають пігмент. Відтінок буде радувати ваше око довгі роки. Сучасні види плівок, які використовуються при обробці меблів, володіють не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але і стійкі до різних впливів (наприклад, не вбирають вологу). Вони не токсичні, екологічно безпечні, а також не виділяють шкідливих речовин. Використовуючи плівкові фасади в оформленні меблів, можна реалізувати найсміливіші фантазії. Уява дизайнера не обмежується нічим – можливі будь-які візерунки, так як при нагріванні всі канавки фрезерування будуть заповнені плівкою, і фасад буде виглядати просто чудово.